سفارش تبلیغ
صبا ویژن

Birds پرندگان

???  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرشباهنگ Shabahang\s Pictures ???

      

???  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرشباهنگ Shabahang\s Pictures ??? [ چهارشنبه 90/8/18 ] [ 8:16 صبح ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

Winter

???  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرشباهنگ Shabahang\s Pictures ???

       ???  سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرشباهنگ Shabahang\s Pictures ???[ چهارشنبه 90/8/18 ] [ 8:16 صبح ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

تصاویر زیبا ودیدنی

 

l

منبع:www.jazin.parsiblog.com[ پنج شنبه 90/8/12 ] [ 8:7 صبح ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

شادترین و غمگین‌ترین خودروها

 

مطالعه ای جدید درباره خودروها نشان می دهد در کشورهایی که تنوع خودرو در آن زیاد است، خودروهایی که افراد انتخاب می کنند به خوبی بیانگر نوع شخصیت آنها است زیرا افراد در هنگام انتخاب بر اساس شخصیت خودروها آنها را انتخاب می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان به تازگی دریافته اند انسانها به صورت ناخودآگاه ساختارهای شخصیت انسانی را به خودروها ارتباط می دهند و معتقدند خودروهایی با صفحات مشبک بزرگتر و چراغهای باریکتر خودروهایی پرخاشگر و سلطه جو هستند در حالی که خودروهایی با شیشه های جلویی بزرگ صورتهایی کودکانه و شاد دارند.

این یافته که گزارش آن طی هفته های گذشته منتشر شده است می تواند واکنش متفاوت راننده ها را نسبت به خودروهایی که در اطرافشان می بینند توضیح داده و بیان کند چرا دیدن برخی از خودروها در رانندگان واکنشهای شدید ایجاد می کند.

بر اساس نتایج این گزارش خودروهایی نیز از ویژگی های شخصیتی مختص خود برخوردار هستند برای مثال خودروهای "کرایسلر کراسفایر"، BMW 645ci و "شاران VW" در دسته خشمگین ترین خودروها قرار دارند. "دیاهاتسو کوره" خودروی کوچک ژاپنی نیز به عنوان غمگین ترین خودرو شناخته شده است.

خودروهای شرکت "می باخ" آلمان در کنار خودروهای BMW 3، BMW 5 و BMW645 ci در دسته خودروهای سلطه گر قرار دارند و خودروهایی که از چهره های کودکانه برخوردارند، "نیسان میکرا" و "تویوتای آیگو" معرفی شده اند.

بر اساس گزارش تلگراف، خودروی فولکس واگن سوسکی شادترین خودرو معرفی شده در حالی خودروی مرسدس سری E به عنوان یکی از عصبی ترین خودروهای جهان شناخته شده است. متعادلترین خودرویی که در این مطالعه به آن اشاره شده خودروی "وکسهال آسترا" است.

 

خودروها و شخصیت هایشان:

خودروی "می باخ" با شخصیت سلطه جو

 

"کرایسلر 300C" با شخصیت مردانه

 

"نیسان میکرا" با شخصیت زنانه

 

"تویوتا آیگو" با شخصیت کودکانه

 

BMW 3 با شخصیت بالغ

 

"کیا پیکانتو" با شخصیت غمگین

 

"کرایسلر کراسفایر" با شخصیت خشمگین

 

فولکس سوسکی با شخصیت شاد[ پنج شنبه 90/8/12 ] [ 7:51 صبح ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

آیا قصد ازدواج دارید ؟

 

اگر شناسنامه تان را ورق بزنید چھار واقعه زندگی در آن آمده است: تولد، ازدواج، طلاق و فوت؛ که فقط در ازدواج و طلاق مختارید، بنابراین ازدواج را نباید سرسری گرفت بلکه باید با مطالعه و براساس معیارھای حقیقی ھمسر را انتخاب کرد. در ادامه به برخی نکات اساسی که در انتخاب همسر باید مد نظر قرار داد نگاهی می اندازیم:


-خانواده ھر دو نفراز نظر فرھنگی و سنت ھای رایج نزدیک به ھم باشند.

-تا سر حد امکان، تمکن مالی دو خانواده متناسب با یکدیگر باشد.

-اگر ھر دو نفر اھل یک شھر نیستید حداقل در سایر زمینه ھا و آداب و رسوم نزدیک به ھم باشید.

-دیدگاه ھای دو خانواده از نظر مذھبی – سیاسی – اجتماعی و معاشرت نزدیک به ھم باشند.

-در خانواده دو طرف پدرسالاری یا مادرسالاری به صورت مطلق وجود نداشته باشد. 

-از نظر میزان تحصیلات، اختلاف فاحش نداشته باشید.

-در انتخاب محل سکونت یا محل کار اختلاف سلیقه نداشته باشید.

-از نظر طرز تفکر و اندیشه اجتماعی به ھم نزدیک باشید.

-دیدگاھتان نسبت به زندگی تقریبا یکسان باشد.

-تفاوت ھای شخصیتی و خصوصیت ھای رفتاری فاحشی نداشته باشید. 

-دارای دیدگاه ھای سیاسی گرایش ھای اعتقادی و افق ھای فکری نزدیک به ھم باشید.

-ھر دو نفر استقلال رأی داشته باشید؛ یعنی شخصاً در امو ر زندگی تصمیم بگیرید نه بر اساس دھن بینی و تقلید از دیگران.

-از نظر تفکرات مذھبی در دو قطب مخالف ھم نباشید که این مورد بسیار مسئله ساز است.


البته باید یادآور شد داشتن اختلافاتی در موارد اشاره شده گرچه زندگی را سخت می‌کند و امکان تفاھم را به حداقل می رساند ولی به شرطی که طرفین اھل تغییر، رشد، تکامل و پیشرفت باشند، ھمزیستی را غیر ممکن نمی سازد. 


توصیه روانشناسان و مشاوران به آنهایی که قصد ازدواج دارند 

- در انتخاب ھمسر عجله و شتاب نکنید. این امر را با بررسی و تحقیق انجام دھید.

-در ھمسر گزینی وسواس به خرج ندھید؛ سعی کنید با دیده اغماض عوامل مختلف را بررسی و تصمیم گیری کنید.

-چنانچه پدر و مادر و خانواده ھای وابسته، سختگیری کنند برای متقاعد کردن آنھا از مشاور خانواده کمک بگیرید.

-از ازدواج تحمیلی خودداری کنید.

-در انتخاب ھمسر پس از بررسی معیارھای طرف مقابل، وضعیت خود را با وی مقایسه کنید و در صورت ھماھنگی تصمیم گیری نمایی د. بدون توجه به شرایط خود انتخاب ایده آلی نکنید.

-در انتخاب ھمسر از پدر و مادر و خویشاوندان خود نظرخواھی کنید ولی مواظب باشید چون به علت عدم تخصص ممکن است نظر آنان تحت تأثیر معیارھای خاص مناسب نباشد. حتماً با مشاور واجد شرایط مشورت کنید.

-برای شناخت ھمسر از ھر دو روش مستقیم و غیرمستقیم استفاده نمایید و حتماً قبل از خواستگاری، به طور مستقیم، از طریق مشاھده گفت و شنود، از او شناخت پیدا کنید

 

زمان لازم برای آشنایی قبل ازازدواج چقدراست

زمان آشنایی قبل از ازدواج چقدر است ؟تصمیم به این عظمت باید قبل از وارد عمل شدن خیلی خوب بررسی شود. زیرا وقتی ازدواج کردید، تنها راه خروج از آن مرگ یا طلاق است. 

زمان متوسط آشنایی به هر رابطه بستگی دارد. می‌تواند از چند ماه باشد تا چند سال اما برای همه یکسان نیست زیرا هر رابطه با دیگری فرق دارد.

نمی‌ توانید یک چارچوب زمانی یک ماهه برای خود در نظر بگیرید. درواقع، حتی یک سال هم برای گرفتن چنین تصمیم مهمی که بر بقیه عمرتان و همه جوانب زندگیتان اثر دارد، کم است.

این به آن بستگی دارد که شما و طرف‌مقابلتان هر دو به توافق برسید و مسئولیت‌هایی که هر دو باید با آن روبه‌رو شوید را مشخص کرده باشید.

ازدواج مترادف با همیشگی است. قرار است تا پایان عمر با یک نفر باشید.

متاسفانه، فرهنگ‌های مدرن معنا و مفهوم آن را تغییر داده‌اند زیرا هدف آن کم‌ارزش شده است. کسانی را می‌بینیم که ظرف چند ماه ازدواج می‌کنند و بعد از چند سال از هم جدا می‌شوند، درحالیکه قرار است ازدواج تا پایان عمر باشد.

وقتی از دیدگاه واقعبینانه به ازدواج نگاه کنیم، باید مهمترین رابطه یک فرد در طول زندگی‌اش باشد. زن و شوهر باید بهترین دوستان یکدیگر باشند. یعنی تا پایان عمر عمیق‌ترین و صمیمی‌ترین لحظات را با کسی که دوستش دارید بگذرانید.

ازدواج یعنی زندگیتان را به فردی دیگر بدهید. یعنی دو نفر یکی شوید.

تصمیم به این عظمت باید قبل از وارد عمل شدن خیلی خوب بررسی شود. زیرا وقتی ازدواج کردید، تنها راه خروج از آن مرگ یا طلاق است و هر دوی آنها تصمیمات بسیار سختی هستند که زخم‌های بدی بر جای می‌گذارند و این زخم‌ها به طرز وحشتناکی زندگی افراد را تغییر می‌دهند.

ازدواج یعنی بدون نگاه کردن به عقب، رابطه را به بالاترین حد ممکن برسانید. به همین دلیل است که مدت زمان مناسب برای آشنایی قبل از ازدواج باید به خوبی در نظر گرفته شود.

اما این زمان تنها فاکتوری نیست که باید مدنظر قرار گیرد.

 

عوامل دیگر عبارتند از:

اعتماد میان دو طرف چه میزان است؟

سلامت رابطه

بالغ بودن دو طرف

امکانات اقتصادی

تایید اعضای خانواده دو طرف

همانطور که می‌بینید، فقط مدت زمان آشنایی قبل از ازدواج مهم نیست. باید ببینید چه زمان موقعیت و شرایط لازم برای رساندن رابطه به بالاترین حد ممکن فراهم می‌شود.[ پنج شنبه 90/8/12 ] [ 7:51 صبح ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

Roya hayetan ra Bishtar Beshenasid !Tuesday, November 15, 2011 1زیگموند فروید می گفت رویاها راه برگزیده برای رسیدن به ذهن ناهشیارند. او که بیش از هر کسی درباره رویا صحبت کرده، آنها را آینه هایی می دید که واقعیت درون ما را توضیح می دهند، هرچند در مواردی در جامه مبدل نمادین هستند و حالت انتزاعی دارند. برای کسانی که تحلیل روانی را امتحان کرده اند، درک موضوع ساده است: رویاها می توانند پوچیهای زندگی را به ما بنمایانند، انگیزه های راستین واقع در پس اعمالمان را نشان دهند، و در زمینه باورهایمان با ما برخورد کنند.

رویاها دستگاه حرارت سنج زندگی احساسی و عاطفی ما هستند. اگر اخیراً به رویاهای خود توجه کافی نکرده اید، شاید زمان مناسبی باشد که به آنها توجه کنید تا بدانید درباره شما چه می گویند

آزمون

برای اینکه بدانید رویاها در مورد انگاره های شخصیتی شما چه می گویند، پرسشنامه زیر را تکمیل کنید. این پرسشنامه با توجه به یافته های آر.کوریر و جی. هارت تهیه شده است.

1- گاه از طریق رویا خودم را بهتر می شناسم.

درست غلط

 

2- رویاهای من اغلب خوشایند هستند.

درست غلط

 

3- گاهی اوقات به کمک رویا مشکلی را حل می کنم.

درست غلط

 

4- دست کم هفته ای دوبار رویاهایم را به یاد می آورم.

درست غلط

 

5- سالی هشت یا نه بار یک رویا را می بینم.

درست غلط

 

6- سالی هشت یا نه بار کابوس می بینم.

درست غلط

 

7- روحیه بد ناشی از یک رویا، گاه روز بعد تا چند ساعت در من باقی می ماند.

درست غلط

 

8- من خوابهای رنگی می بینم.

درست غلط

 

9- سالی دو سه بار در رویاهایم فریاد می کشم یا گریه می کنم.

درست غلط

 

10-حدوداً ماهی یک بار وسط رویایم از خواب می پرم.

درست غلط

محاسبه امتیازات

با توجه به جوابهای زیر، در ازای هر جواب مشابه به خود یک امتیاز بدهید.

1. درست 2. درست 3. درست 4. درست 5. غلط 6. غلط 7. غلط 8. درست 9. غلط 10. غلط

امتیاز 10 - 8: رویاهایتان نشان می دهند که سالم و انطباق یافته هستید.

امتیاز 7-5: رویاهایتان در مواقعی ناراحت کننده هستند، اما این لزوماً مسئله مهمی نیست. شاید در خواب می خواهید مشکلی را حل کنید و یا ذهنتان متوجه کاری است که باید فردا انجام بدهید. مثلاً اگر درباره اعداد و ارقام کابوس می بینید، خوابتان به شما بگوید که فردا باید قبضی را بپردازید.

امتیاز 4-0: ممکن است در بیداری با مشکلی درگیر باشید و چون نمی توانید برای آن راه حلی پیدا کنید، سعی می کنید در خواب آن را برطرف سازید. اگر رویاهایتان ناراحت کننده هستند، سعی کنید قبل از خواب ذهنتان را پاک کنید.

 

توضیحات

دانشمندان برای نخستین بار در اواسط قرن نوزدهم شروع به بررسی درباره رویا کردند. در سال 1990 فروید در نظریه ای در این خصوص گفت که رویاها کلید ناخودآگاه هستند. این نظریه دنیای روانشناسی را متحول ساخت. فروید سعی داشت به کمک تعبیر رویا، روان رنجوری بیمارانش را درمان کند. اما تا 1953 اقدامی جدی در زمینه رویا صورت نگرفت. در این زمان پروفسور ناتانیل کلایتمن و دانشجوی او، یوجین آسرینسکی، در دانشگاه شیکاگو متوجه شدند که حرکات سریع چشم نشانه آن است که شخص در حال خواب دیدن است. از آن زمان به بعد درمانگاههای تخصصی خواب متعددی در سرتاسر جهان تاسیس شده است.

تعیین اینکه رویاهای ما به چه معنایی است دشوار است، زیرا رویا حالت نمادین دارد و اغلب ما تنها بخشی از آن را به خاطر می آوریم. با این حال علائمی وجود دارد که اهمیت بسیار دارد و اگر بتوانید آنها را شناسایی کنید، به شما کمک می کند تا خواب خود را تفسیر کنید. در ادامه مطلب سوالات مندرج در پرسشنامه را بررسی کرده ایم. اینها به شما کمک می کند که بدانید در خواب خود دنبال چه نکاتی باید بگردید.

 

1.درست: رویاها اغلب فرصتی فراهم می آورند تا احساسات واقعی خود را درباره موضوعی درک کنیم، در حالی که در بیداری این احساسات حالت پنهان و مخفی دارند.

 

2. درست: احساس خوب در جریان رویا، اغلب به معنای راضی بودن حالت پنهان و مخفی دارند.

 

3. درست: رویاهای حلال مشکلات اغلب در خواب اشخاص مولد که حتی در خواب هم دنبال راه می گردند ظاهر می شود.

4. درست: به طور کلی کسانی که بتوانند دست کم بخشی از خواب خود را به یاد داشته باشند، نسبت به کسانی که از این کار ناتوان هستند شخصیت های سالم تری دارند.

 

5. غلط: تکرار خواب بدین معناست که کسی با مشکلی درگیر است که هنوز نتوانسته به آن فیصله ببخشد.

 

6. غلط: رویاهایی که تاثیرات قدرتمند برجای می گذارند اغلب نشان دهنده عدم احساس امنیت خاطر و هراسهای رویا بیننده هستند.

7. غلط: روحیه رویا اگر تا روز بعد امتداد پیدا کند، نشانه آن است که رویابیننده دارای احساساتی است که با بقیه شخصیت او هماهنگی پیدا نکرده است.

 

8. درست: گرایش به دیدن خوابهای رنگی نشانه آن است که رویابیننده به مهارتهای خلاق و تصوری دست یافته است.

 

9. غلط: رویاهای آرام و خواب عمیق همیشه با سلامتی روانی در ارتباط اند.

 

10. غلط: فروید معتقد بود وقتی به طور ناگهانی از رویا بیدار می شویم، علتش این است که ردیاب رویایی ما نتوانسته معنای واقعی آن را درک کند.

منبع: کتاب شما کی هستید؟/نوشته دکتر سالواتوره دیداتو/ترجمه مهدی قراچه داغی[ پنج شنبه 90/8/12 ] [ 7:51 صبح ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

Tasavire Aramesh Dahande Az Tabiat


[ پنج شنبه 90/8/12 ] [ 7:51 صبح ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجونSaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون

SaliJooN.Info - گروه اینترنتی سالیجون


[ پنج شنبه 90/8/12 ] [ 7:51 صبح ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

چه کسانی نباید نعنا بخورند؟

خاصیت ضد‌درد نعنا و فواید این گیاه در درمان و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های دستگاه گوارش به‌ویژه بیماری‌های معده و روده از جمله عواملی است که این گیاه را از زمان‌های قدیم به‌عنوان یک گیاه دارویی ضروری در آشپزخانه مادربزرگ‌ها تا امروز جای داده است.
برترین مجله اینترنتی ایران


خاصیت ضد‌درد نعنا و فواید این گیاه در درمان و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های دستگاه گوارش به‌ویژه بیماری‌های معده و روده از جمله عواملی است که این گیاه را از زمان‌های قدیم به‌عنوان یک گیاه دارویی ضروری در آشپزخانه مادربزرگ‌ها تا امروز جای داده است. دکتر سعید صانعی، درمانگر و مشاورگیاه‌درمانی از خواص دارویی این گیاه و برخی از نسخه‌های خانگی نعنا برای‌مان بیشتر می‌گوید.  هنگام عصبانیت بنوشید

یکی از خواص معجزه‌آسای نعنا خاصیت آرام‌بخشی و نشاط آوری آن است. تهیه شربت نعنا که از دم کرده این گیاه و مقداری زعفران و شکر تهیه شده باشد در لحظاتی که دچار ناراحتی و اندوه هستید به افزایش نشاط و برطرف شدن اندوه کمک می‌کند و در زمان عصبانیت و خشم، آرام‌بخش و تسکین‌دهنده است. برای تهیه این شربت کافی است 2 قاشق برگ خشک و پودر شده نعنا را در 2 لیوان آب جوش دم کنید و پس از صاف کردن آن یک لیوان از آن را با یک قاشق شکر و مقدار اندکی زعفران مخلوط کرده و به‌صورت سرد یا گرم میل کنید.  نسخه گیاهی برای مزاج‌های گرم

اگر مزاج‌تان گرم است و علائمی از قبیل کلافگی، بالانیامدن نفس، تلخی دهان و سرگیجه را در طول روز تجربه می‌کنید با استفاده از این نسخه گیاهی می‌توانید مزاج‌تان را کنترل کنید. برای تهیه این نسخه کافی است یک قاشق غذاخوری نعنا را با یک لیوان آب جوش به‌مدت 01‌دقیقه دم کرده و آن را صاف کنید. سپس مقداری شکر، خاک‌شیر و آبغوره به آن اضافه کرده و آن را میل کنید. این نسخه کمک می‌کند تا علائم گرم مزاجی از قبیل کلافگی و گرگرفتگی، تلخی دهان و سرگیجه‌های‌تان به مرور برطرف شود.  تنظیم فشار خون با نعنا و عسل

افرادی که در اصطلاح سرد مزاج هستند به این معنا که بدن‌شان معمولا سرد است و گه‌گاه دچار افت فشار خون می‌شوند بهتر است از نسخه دم کرده نعنا و عسل استفاده کنند. برای تهیه این دم کرده کافی است یک قاشق غذاخوری نعنا را به‌مدت 10دقیقه در آب جوش بریزند و پس از این مدت آن را صاف کرده و با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده و میل کنند. این نسخه را می‌توانید هنگامی که این افراد دچار ضعف و افت فشار می‌شوند به آن‌ها بدهید.  درمان سکسکه با چای گیاهی

حتما برای‌تان پیش آمده که با خوردن نخستین لقمه از غذا دچار سکسکه شوید و این سکسکه آنچنان شما را همراهی کند که از خوردن غذای‌تان لذت نبرید. در این هنگام به هر پیشنهادی عمل می‌کنید و ممکن است برای چند ثانیه نفس‌تان را حبس کنید یا یک لیوان آب را بی‌وقفه بنوشید اما چاره کار تنها نوشیدن یک فنجان دم کرده گیاه نعناست. این چای را سریع آماده کنید. پس از نوشیدن آن به سرعت سکسکه شما بند می‌آید.  در چه صورتی نعنا نخورید
 
افرادی که دچار ریفلاکس معده هستند بهتر است از نوشیدن دم کرده یا عرق نعنا پرهیز کنند زیرا مصرف نعنا به تشدید ریفلاکس معده آن‌ها منجر می‌شود. نعنا به این دلیل که خواص آرامش‌بخش برای اعصاب دارد موجب تسکین و آرامش اعصاب معده می‌شود و به این ترتیب موجب بروز اختلال در عملکرد معده شده و ریفلاکس معده را تشدید می‌کند. علاوه براین افرادی که دچار یبوست نیز هستند نباید از نعنا و فرآورده‌هایی که از نعنا تهیه شده، استفاده کنند. زیرا نعنا با آرام کردن اعصاب سیستم گوارش و روده‌ها موجب کند شدن عملکرد روده‌ها و تشدید یبوست می‌شود.

م:Bartarinha.ir[ شنبه 90/8/7 ] [ 12:41 عصر ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

وقتی که قذافی زن شد!/عکس

پوستر معمر قذافی در لباس زنانه


منبع: شفاف نیوز


[ شنبه 90/8/7 ] [ 12:41 عصر ] [ محدثه سادات بهروز ]

نظر

کد موسیقی برای وبلاگ